Jaké je to psát odborné články do časopisů?

21. února 16:51 2016
Jaké je to psát odborné články do časopisů?

Student 2. ročníku IT, Zdeněk Koutský, se už nějakou dobu věnuje psaní odborných článků. Co považuje za svoje největší úspěchy, jak začínal a co mu to všechno přineslo?


Začínal jsem zhruba před 4 lety. V té době mi bylo 14 let. Dostal jsem se k tomu tak, že jsem si přečetl článek na internetu, kdy Svět Androida hledal nového redaktora. Bohužel jsem neměl žádné zkušenosti. Lákalo mě to, a tak jsem si založil svůj blog, kde jsem začal psát své první články. Nejdříve jsem psal různá shrnutí a nechával se inspirovat. Z toho jsem pomalu přecházel na články svoje. O rok později jsem ve škole založil školní časopis. Byla to věc, která mě poslala dopředu, a psaní mě začalo hrozně moc bavit. Začal jsem psát pro různé menší weby. Hodně článků jsem napsal pro Appleton. Tam jsem psal  třeba i 3 články denně a to už bylo dost náročné. Co mě na tom baví je, že můžu s lidmi sdílet nové informace. Aby věděli, co je nového, co bude nového, co se jim vyplatí, poradit jim a tak. A sám jsem také mnohem více informovaný. Taky mě na tom baví ta práce s textem. Že si s tím můžu trochu pohrát. Ale co mě teda nebaví je, když si musím překládat těžkou angličtinu. To mi pak jeden článek zabere i dvě hodiny. Navíc jsem si založil i vlastní web a to už se vážně nedalo stíhat. Na všechno jsem byl sám, musel jsem to omezit. Dostal jsem příležitost psát do Appliště a tam vlastně píšu pořád. Za 2 měsíce jsem napsal kolem 75 článků. Za svůj zatím největší úspěch považuji, že jsem napsal článek pro SuperApple. Nejvíc mě baví psát novinky, to jsou „nejčerstvější“ informace. Ale pokusil jsem se i o recenzi a to mě taky docela bavilo.
Kdybych měl čas i v budoucnu, rád bych se tomu věnoval dál. Samozřejmě by bylo nejlepší, kdyby mě to i živilo. Za celou dobu co píšu, už cítím nějaký posun. Z toho mám radost. Poznal jsem spoustu nových lidí, kteří se tím také zabývají. Pořádáme různé srazy ……   je to vážně super!
 

Napsal/a: Barbora Kšírová
Tento web využívá soubory cookie (analýza, sociální bloky). Jeho používáním s tím vyjadřujete souhlas.
Zavřít